Предлог маникири кои изгледаат добро и после 1 месец (фото)

Средените нокти со гел се секогаш добра опција, освен кога ќе подраснат.

predlog-manikiri-koi-izgledaat-dobro-i-posle-1-mesec-foto-00.jpg

Додека го чекате следниот термин, секое погледнување во дланките може да е непријатно, па затоа важно е да бирате маникири кои изгледаат добро дури и по 1 месец.

Најчесто, тоа се маникирите на неутрална база.

Може да бидат комплетно еднобојни, неутрални, крем или да имаат минималистички и монохроматски шари.

Важно е шарите да почнуваат од половина на ноктот, па надолу.

Ова се неколку маникири кои изгледаат добро дури и по подолго време:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Редовна масажа и уште 6 тајни на жените од Индонезија заради кои изгледаат 10 години помладо Маските од природни состојки се секогаш првиот избор на жените од Индонезија, а ...
Правилно користете ја турпијата и уште 8 совети за здрави и цврсти нокти За здрви и цврсти нокти, еднаш неделно правете си купка со малку лук и вода. Лук...
Шампонот ги отстранува паднатите влакна и уште 8 работи за косата кои треба да ги знаете за подобра ... Не треба да паничите ако ви паѓаат влакна додека ја миете косата и треба да биде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg