10 работи кои нема да ги најдете во кујната на уредните домаќинки

Некои работи ни прават поголем хаос, отколку корист во кујната, иако не сме свесни за тоа.

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-01.jpg

Добрите домаќинки ги знаат сите трикови и совети за кујната да биде средена како „под конец“, па ако сакате од денес да бидете барем малку поуредни, вреди да следите барем неколку.

Што никогаш нема да најдете во кујната на уредните домаќинки?

Храна замотана во пластична фолија

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-02.jpg

Мокра крпа и сунѓерче

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-03.jpg

Празни пластични шишиња за една употреба

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-04.jpg

Освежувач на воздух

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-05.jpg

Маснотија и остатоци од храна во мијалникот

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-06.jpg

Ненаместена кеса за ѓубре

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-07.jpg

Отворен штекер, без капаче за покривање

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-08.jpg

Храна во најлон кеса

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-09.jpg

Мелено мезо замрзнато во топка

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-10.jpg

Житарки во кеси или картонски кутии

10-raboti-koi-nema-da-gi-najdete-vo-kujnata-na-urednite-domakinki-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи во домот кои заборавате да ги исчистите, а оставаат лош впечаток Масата, комодата, работната површина во кујна и подот не се единствените работи ...
10 работи кои се виновни за хаосот во вашата кујна (и време е да ги фрлите) Стари кујнски апарати што ги немате вклучено со години, празни запалки, безброј ...
Предмети во домот што може (и треба) да ги замените со поеколошки варијанти Наместо пластични, купете неколку метални сламки кои ќе можете да ги користите с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg