Работи кои никогаш не треба да завршат во машина за перење облека

Колку пати ви се случило кога ќе ги извадите панталоните од машина за перење да забележите дека во нив сте заборавиле пари?!

raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-zavrshat-vo-mashina-za-perenje-obleka-01.jpg

Доколку се работи за книжни пари, не е толку страшно, но кога станува збор за монети, имате среќа ако досега сте немале поголеми последици, бидејќи тие може да ја оштетат машината.

Човечки е некогаш да се заборави, но за да не ја научите лекцијата на потешкиот пат, со оштетување на машина или предизвикување опасни ситуации, добро е да проверувате што ставате за перење.

Не сите дамки треба веднаш да се перат во машина и задолжително треба да ги проверувате џебовите пред да ја наполните машината со облека.

Овие работи никогаш не треба да завршат во машина за перење (свесно или несвесно):

Монети

raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-zavrshat-vo-mashina-za-perenje-obleka-02.jpg

Градници со жица

raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-zavrshat-vo-mashina-za-perenje-obleka-03.png

Клучеви

Влакна од миленици

raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-zavrshat-vo-mashina-za-perenje-obleka-04.jpg

Черги со гумена подлога

Бебешки чорапчиња што може да се заглават

Претерано многу облека

raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-zavrshat-vo-mashina-za-perenje-obleka-05.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трикови за перење облека и отстранување дамки од нашите баби кои ќе ви се најдат Знаевте ли дека некои дамки се отстрануваат со обична креда, па и со пена за бри...
10 практични работи за во кујна до 300 денари што ги порачав од AliExpress Дури и да не сакате да готвите, сите поминуваме време во кујната, но некои алатк...
Работи што ги правите погрешно кога го чистите домот (и можат да бидат опасни) Ги чистите тавите со жичка и користите чистач на пареа за тепихот – со овие греш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg