Идеални мириси за секоја соба во вашиот дом


Идеални мириси за секоја соба во вашиот дом

Различните мириси во секоја соба во станот или куќата го трансформираат домот од обичен до интересен. 

Idealni mirisi za sekoja soba vo vasiot dom 01

Кој мирис треба да користите во вашите соби?

Влез / ходник

За влезот или ходникот се препорачува свеж, цветен мирис. Овие мириси треба да ги пречекаат домаќините и гостите кога ќе влегуваат во домот. Во исто време, овие мириси се убави но не можат да се толерираат долго време, затоа ходникот (влезот) е идеално место за нив, бидејќи не поминувате многу време таму.

Дневна соба

Цитрусни мириси со ноти на грејп и коријандер, или генерално овошни мириси со акцент на мандарина се идеални за дневната соба. Овие мириси едноставно блескаат, ја прават собата посветла и удобна и предизвикуваат добро расположение.

Idealni mirisi za sekoja soba vo vasiot dom 02

Кујна

Според експертите за мириси, зачинети, гурмански мириси се одличен избор за кујната. Можете да користите мирис на: рузмарин, бибер, тиква, ванила, цимет и каранфилче.

Бања

Изберете мирис со кој навистина ќе го изненадите вашето семејство и гостите. Користете сензуален, цветен мирис кој ќе остави силен впечаток.

Спална соба

Во спалната соба ви се потребни мириси кои релаксираат: лаванда, мирис на свежо мелена трева, јасмин, валеријана...

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто никогаш не треба да ги оставате чевлите низ домот и да шетате на... Сосема е вообичаено кога ќе си дојдете дома од некаде, барем во ходникот да влез...
Голема грешка поради која крпите и бањарките ја губат својата впивачка... Инвестиравте доста пари во квалитетни крпи за во бањата и бањарки, но по некое в...
10 работи кои не треба да се најдат во домот на добра домаќинка Домот на жената, уредувањето и организацијата го отсликува и нејзиниот карактер....