12 работи во домот кои научно докажано ве прават среќни


12 работи во домот кои научно докажано ве прават среќни

Фотографија од детството или подарок од сакана личност се предмети со сентиментална вредност кои ќе ве направат среќни.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-01.jpg

Верувале или не, постојат предмети во домот кои може да ве направат среќни.

Научниците се согласни дека ако сакате да сте добро расположени, во домот треба да имате:

Жолти или  зелени ѕидови

Овие ведри бои ќе ви ја дадат потребната доза ведрина кога сте тажни.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-02.jpg

Предмети со сентиментална вредност

Некоја фотографија, предмет од детството, подарок од некоја сакана личност се дел од оние работи кои позитивно ви влијаат и ви будат убави спомени.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-03.jpg

Зона за вежбање

Катче каде што ќе вежбате е задолжително за подобрување на расположението, дури и да станува збор само за јога душек или пилатес топка и тегчиња.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-04.jpg

Свежо цвеќе

Поттикнува чувство на задоволство, а со среќа најмногу се поврзуваат јоргованот и розите.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-06.jpg

Мачки и кучиња

Со миленичиња во домот нема да се чувствувате социјално изолирани и ќе чувствувате емоционална поддршка.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-05.jpg

Дневник на благодарност

Овој дневник ќе ви помогне да се чувствувате подобро за својот живот и начинот на кој го водите. На овој начин ќе минувате помалку време на Фејсбук и Инстаграм.

12-raboti-vo-domot-koi-nauchno-dokazhano-ve-pravat-srekjni-07.jpg

Уште 6 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата Иако некои производи се наменети за да се користат во бањата, дефинитивно не тре...
Работи кои може да ги перете во машина, без да се уништат Машината за перење облека може да ни помогне за перење на многу други работи, иа...
9 работи кои никогаш не треба да ги ставате во машина за садови Кога ќе се насоберат садови, никој нема желба да ги мие, па најлесно е да се ста...