Вирален хит – Трик со кој превитканите патики ќе ги направите како нови


Вирален хит – Трик со кој превитканите патики ќе ги направите како нови

На Твитер вирално се прошири трик со кој луѓето си ги израмнуваат наборите и гужваните линии од патиките.

viralen-hit-trik-so-koj-kje-gi-izramnite-naborite-na-patikite-vo-4-chekori-01.jpg

Од секојдневното носење на патиките, на нив се појавуваат набори и линии од виткање, што прави да изгледаат невкусно и старо.

Иако досега сте мислеле дека е невозможно да ги израмните наборите, сега на социјалните мрежи вирално се шири трик со кој може да успеете во тоа.

Една твитерџика објави пред и потоа фотки од нејзините патики кои изгледаат како нови без наборите, а има и видео во кое ја објаснува и покажува целата постапка.

Како во 4 чекори да ги израмните наборите на кожените патики?

Чекор 1 – наполнете ги патиките со чорапи/стари крпи/хартија толку многу што веќе нема да гледате набори на патиките и кога ќе притиснете на врвот на патиката, нема да мрда.

Чекор 2 – намокрете мала крпа со топла вода, а потоа исцедете ја водата (може да додадете и средство за чистење дамки)

Чекор 3 – ставете ја крпата врз наборите на патиката

Чекор 4 – неколку минути поминувајте со пегла врз крпата, но постојано подигајте ја пеглата за да не ви се стопи и уништи патиката (зависно од тоа колку се големи наборите, толку време треба да пеглате, но бидете многу внимателни).

Погледнете го видеото:

По нејзините постапки, уште неколку твитерџии го пробале трикот кој им успеал и ги споделиле резултатите:

viralen-hit-trik-so-koj-kje-gi-izramnite-naborite-na-patikite-vo-4-chekori-02.jpg

viralen-hit-trik-so-koj-kje-gi-izramnite-naborite-na-patikite-vo-4-chekori-03.jpg

 М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Корисни совети: Како да ги перете патиките во машина, без да ги оштетите? Во сезоната кога најмногу се носат бели и светли летни патики, сè што ви е потре...
12 работи кои од денес треба да ги правите на нов начин Секој ден несвесно правиме стотици работи кои веќе станале механичка, а не проми...
4 трикови со кои вашиот тоалет ќе блеска за кратко време и малку пари Нема потреба да давате пари на скапи средства... Со лимон, алкохолен оцет, сода ...

Спонзорирани линкови: