Како да отстраните лак за нокти од тепих? (видео)

Колку пати досега домашниот маникир или педикир завршил со капка лак за нокти на тепихот? Ви треба само еден едноставен трик за да се ослободите од несаканите последици.

kako-da-otstranite-lak-za-nokti-od-tepih-video-01.jpg

Без многу паника и стрес, ви помагаме со едно едноставно видео како да го исчистите тепихот кој мислевте дека засекогаш е уништен.

Прво, важно е дамката да ја исчистите што побрзо можете откако ќе биде направено. Колку повеќе се суши лакот за тепихот, толку постапката е потешка.

Прво, натопете ја дамката со ладна вода.

Испрскајте поголема количина на лак за коса, па потурете со чист алкохол.

kako-da-otstranite-lak-za-nokti-od-tepih-video-02.jpg

Користејќи мала честка или стара четка за заби, тријте ја дамката од лак неколку минути.

Нанесете отстранувач на лак за нокти без ацетон и продолжете да триете со четкичката.

kako-da-otstranite-lak-za-nokti-od-tepih-video-03.jpg

Нежно пребришете со чиста крпа.

Деталното објаснување ќе го најдете во видеото:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да го исчистите ѓонот на патиките со само 3 состојки што веќе ги имате дома? (видео) Белиот ѓон на патиките е кошмар за чистење. Доколку и вие сте од оние што веќе п...
8 трикови со кои ќе си го олесните готвењето (и ќе заштедите пари) Ако ви останат многу свежи зачини што не можете да ги искористите пред да се рас...
Корисен домаќински трик – како да ги исушите алиштата 3 пати побрзо? Постојат неколку необични, но генијални совети кои се однесуваат на „обичните“ д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg