Финти за лесно чистење низ дома кои штедат време и пари

Никој не сака да чисти, тоа е факт. И не велиме дека овие финти ќе ве натераат да се заљубите во него, туку напротив, ќе ви го скратат времето поминато во рибање и бирање скапи средства кои магично ги бришат дамките.

finti-za-lesno-cistenje-niz-doma-koi-stedat-vreme-i-pari-001.jpg

Финти и трикови на кои досега не сте се сетиле, а ќе ви ја олеснат најдосадната домашна задача:

1. Направете вертикални и хоризонтални засеци на сунѓерчето за да ги исчистите сите површини со решетки.

5774460-59916410-12b9904dea7f606f98ad8523773a2531e99dcaf3-1500-1-1569325536-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

2. Со две сунѓерчиња натакнати на штипалка за готвење може да ги исчистите тешко достапните места.

5774860-59613710-058086eeabe09e3196f1a641135127d7783d36b5-1500-1-1569310155-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

3. Како да направите магична ракавица за чистење?

5774810-01b-1568818670-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

5774760-59614310-6f7ae21f4f7a5da5c1912384367d8b7be04f4ff9-1500-1-1569310169-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

4. Трик за сунѓерче кое секогаш пени доволно:

5774660-59614410-da49d28ddfd279d0fea922a2c433c8094c6d7ea2-1500-1-1569310181-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

5. Тешко достапните стаклени садови исчистете ги со две мали сунѓерчиња во кои ќе вметнете магнети.

5774610-59619060-354f4e512ddcd5b2110dfb089f6bc40a45b974e5-1500-1-1569310386-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

5774560-59614510-6258622dd2f4614aaaf21e7fad50c9d397105bc6-1500-1-1569310198-728-33cd4194cc-1569620158.jpg

6. Ако немате магнети, може да користите и вилушка.

5774910-59619160-7296857020284bbdc02ccf80f18efd56fd193190-1500-1-1569310398-728-aef2900635-1569620158.jpg

5774410-59619260-22779f530329b88caaa1b125f9dd0be5ec4fd091-1500-1-1569310412-728-aef2900635-1569620158.jpg

7. За сунѓерчето секогаш да биде суво и чисто:

5774010-59619360-4b355b05eb6d54f7952f97d5432f01311c8a7274-1500-1-1569310432-728-aef2900635-1569620158.jpg

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

8 трикови со кои ќе си го олесните готвењето (и ќе заштедите пари) Ако ви останат многу свежи зачини што не можете да ги искористите пред да се рас...
Како да го исчистите ѓонот на патиките со само 3 состојки што веќе ги имате дома? (видео) Белиот ѓон на патиките е кошмар за чистење. Доколку и вие сте од оние што веќе п...
Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg