Трик со кој ќе го омекнете џемперот кој ве боцка

Сигурно барем еднаш сте се заљубиле во топол џемпер на прв поглед, но и сте се разочарале кога сте го облекле и сте сфатиле дека е неудобен и боцка.

trik-so-koj-ke-go-omeknete-dzemperot-koj-ve-bocka-01.jpg

Постојаното пецкање на плетката е нешто што никој не може да го истрпи, но за среќа и за тоа постои решение.

Како што тврдат девојките кои го испробале овој трик, џемперот може да го омекнете на сличен начин како и косата.

Прво треба да го превртите наопаку, а потоа да го потопите во мешавина од вода и неколку лажици алкохолен оцет и да го оставите така 15-тина минути.

Добро исцедете и додека е уште мокар, на него нанесете поголема количина регенератор за коса. Тријте неколку минути за да ја опфатите целата површина од џемперот.

После 30 минути внимателно исплакнете и исцедете.

Ставете го џемперот да се суши на рамна површина како не би се развлекол.

Може да го ставите и во пластична кеса со патент-затворач и да го оставите во замрзнувач преку ноќ.

Кога добро ќе се исуши, облечете го и ќе ја забележите разликата.

trik-so-koj-ke-go-omeknete-dzemperot-koj-ve-bocka-02.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Проверени трикови - Како да го средите цел дом за 15 минути, без напорно чистење на хаосот? Чистењето и средувањето по дома ретко на кого му се уживање, па затоа побаравме ...
Корисен домаќински трик – како да ги исушите алиштата 3 пати побрзо? Постојат неколку необични, но генијални совети кои се однесуваат на „обичните“ д...
8 трикови со кои ќе си го олесните готвењето (и ќе заштедите пари) Ако ви останат многу свежи зачини што не можете да ги искористите пред да се рас...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg