Навлаки, продукти за убавина – Предмети што е корисно да ги чувате во фрижидер

Храната не е единственото нешто што може и треба да се чува во фрижидер.

navlaki-produkti-za-ubavina-predmeti-shto-e-korisno-da-gi-chuvate-vo-frizhider-01.jpg

Всушност, фрижидерот е одлично место за складирање на многу предмети и продукти, од различни причини.

Погледнете ги 8-те предмети, покрај храната, што некогаш е корисно да ги чувате во фрижидер:

Навлаки за перници

Ова е одличен трик за кога ќе дојдат жешките летни ноќи. Можете да ја ставите навлаката во пластична кеса и така да ја ставите во фрижидер.

Вечерта пред да си легнете извадете ја, и сигурно ќе ви помогне да се разладите.

navlaki-produkti-za-ubavina-predmeti-shto-e-korisno-da-gi-chuvate-vo-frizhider-02.jpg

Козметика

Некои продукти за убавина, како лак за нокти, пудра или кармин, можете да ги чувате во фрижидер. На овој начин ќе им го продолжите животот.

Маслата во продуктите, пак, нема да се стопат и некои продукти ќе станат и полесни за нанесување.

navlaki-produkti-za-ubavina-predmeti-shto-e-dobro-da-gi-chuvate-vo-frizhider-03.jpg

Моливче за очи и усни 

Ако постојано ви се поткршува моливчето за очи или усни, тогаш чувајте го во фрижидер.

На овој начин тоа ќе биде поцврсто, а со тоа и поиздржливо.

navlaki-produkti-za-ubavina-predmeti-shto-e-dobro-da-gi-chuvate-vo-frizhider-04.jpg

Крема за очи

Ако ја изладите кремата за очи, ќе ја зголемите нејзината ефикасност.

Студената крема не само што ќе ја намали видливоста на темните кругови под очите, туку ќе ги намали и отоците и црвенилото.

navlaki-produkti-za-ubavina-predmeti-shto-e-dobro-da-gi-chuvate-vo-frizhider-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

8 трикови со кои ќе си го олесните готвењето (и ќе заштедите пари) Ако ви останат многу свежи зачини што не можете да ги искористите пред да се рас...
Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
9 работи на кои е подобро да не штедите, за да не се каете Паметните луѓе точно знаат на што треба да го потрошат својот буџет и на што не ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg