Топ 5 работи во домот на кои не смеете да штедите дури и кога сте „кнап“ со пари


Топ 5 работи во домот на кои не смеете да штедите дури и кога сте „кнап“ со пари

Од прозорци до добра инсталација, кога опремувате или реновирате дом на кои работи не смеете да штедите?

top-5-raboti-vo-domot-na-koi-ne-smeete-da-shtedite-duri-i-koga-ste-knap-so-pari-01.jpg

Буџетот често ни е ограничен, но сепак ако сакаме да се спасиме од главоболки во иднина и повторно давање на пари, тогаш на некои работи во домот не смееме да штедиме.

Не правете грешки при опремувањето или реновирањето на домот.

Работи на кои не смеете да штедите:

Квалитетни плочки – ако не сакате водата да им остави точки и влага и постојано да чистите.

21448715-37874910-bf51f25081a7888aebfb2eb7555f86ca057eba51-728-1-1589373342-728-1c74623719-1589889750.jpg

Дрвени наместо ПВЦ прозорци – дрвените прозорци се двапати подолготрајни, еко пријателски се, лесни за одржување и нема да ви пожолтат со текот на времето.

top-5-raboti-vo-domot-na-koi-ne-smeete-da-shtedite-duri-i-koga-ste-knap-so-pari-02.jpg

Добра инсталација – за да не се нервирате во иднина затоа што немате каде да ги вклучите апаратите со време осмислете ја инсталацијата.

top-5-raboti-vo-domot-na-koi-ne-smeete-da-shtedite-duri-i-koga-ste-knap-so-pari-03.jpg

Врати – инвестирајте во убави врати и запомнете дека вратите со стакло ја уништуваат приватноста и не се со доволно добра звучна и термо изолација.

top-5-raboti-vo-domot-na-koi-ne-smeete-da-shtedite-duri-i-koga-ste-knap-so-pari-04.jpg

Рачки – при долго користење слоевите боја на металот се избледуваат, убаво би било на рачката да има некој друг материјал или ако сакате да бидат метални, одберете поквалитетна варијанта.

top-5-raboti-vo-domot-na-koi-ne-smeete-da-shtedite-duri-i-koga-ste-knap-so-pari-05.jpg

Прочитајте и 7 работи на кои не треба да штедите дури и кога сте „кнап“ со пари

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи кои може да ги перете во машина, без да се уништат Машината за перење облека може да ни помогне за перење на многу други работи, иа...
10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата Иако некои производи се наменети за да се користат во бањата, дефинитивно не тре...
10 работи кои не треба да ги чувате во подрум, а сигурно половина од нив ви се таму Оние кои имаат подрум знаат колку овој простор ги спасува кога треба да ѝ најдат...

Најчитани неделава