Трик кој ќе ве спаси: Како лесно да го отстраните песокот од стапалата на плажа?

Мајка открива лесен трик со кој за неколку секунди ќе го отстраните залепениот песок на стапалата на децата или вашите – ќе посакате да го знаевте ова порано.

trik-koj-kje-ve-spasi-kako-lesno-da-go-otstranite-pesokot-od-stapalata-na-plazha-01.jpg

Веројатно многупати сте се мачеле да го исчистите песокот залепен на стапалата пред да легнете на лежалка или да си заминете од плажа.

Ако досега ви се чинело како невозможна мисија, мајка открива трик како да го направите тоа без проблем.

Посебно ќе им се најде на родителите за нозете на децата секогаш да се чисти, без да им предизвикате гребење.

Сè што треба да направите: Наросете бебешка пудра на кожата, протресете со рацете и готово е!

@steph_scheff

Leave the sand at the beach! ##babypowder ##learnwithtiktok ##tiktokpartner ##momhacks ##momsoftiktok ##stephsays

♬ original sound - steph_scheff

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...
Корисен домаќински трик – како да ги исушите алиштата 3 пати побрзо? Постојат неколку необични, но генијални совети кои се однесуваат на „обичните“ д...
Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg