Фото-предлози како практично да го искористите организерот за есцајг за сосема друга намена

Во нашите домови постојат навистина многу работи на кои лесно можеме да ја видоизмениме крајната цел, односно мудро да ги искористиме.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 01 630x330.jpg

Една од нив е организерот на приборот за јадење.

Постојат луѓе кои лесно се поврзуваат со предмети и по никоја цена не сакаат да ги фрлат, а има такви што не поднесуваат неред и натрупаност и без никаков сомнеж се ослободуваат од сѐ што им е непотребно.

Без разлика на тоа во која група припаѓате, во продолжение ви претставуваме неколку идеи како интересно да го искористите вашиот организер за есцајг, а во исто време да сте практични:

Уредување на аксесоарите за коса

Искористете ги преградите за да ги одделите различно обоените ластичиња за коса, или пак различните типови на чешли, шноли и траки за коса.

Овој вид организер можете да го чувате во фиока во бањата или спалната соба, во зависност од тоа каде најмногу ви одговара.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 02 630x419.jpg

Практично складирање на шминките

Кој вели дека овие прегради служат единствено за складирање на приборот за јадење?!

Меѓудругото, тие се одлична идеја за вашите шминки да бидат секогаш уредно сместени.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 03 630x380.jpg

Функционално место за батериите

Многумина од нас се спремни практично да го „размонтираат“ целиот дом, со цел да ја пронајдат вистинската батерија во моментот кога им е потребна.

Затоа, ова е одличен предлог кој ќе ви помогне тие да ви бидат секогаш при рака, а преградите одлично ќе го одредат местото на секоја батерија, зависно од нејзината големина.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 04 630x419.jpg

Катче за нега на вашите заби

Добро знаеме колку треба да внимаваме на нашата лична хигиена, така што допирањето на четките воопшто не е пожелно.

Земајќи го тоа во обѕир, ова дефинитивно е најиновативна идеја за употреба на овој организер.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 05 630x380.jpg

Играчка во вид на куќичка за вашите деца

Обвиткајте го организерот со украсна хартија или ткаенина и направете симпатична куќичка за вашите најмили.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 06 630x476.jpg

Куферче со боички

Практично организирајте ги вашите фломастери, дрвени боички, четки, ножички и засекогаш „спасете се“ од нивното губење низ домот.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 07 630x380.jpg

Организер на влезот од вашиот дом

Веднаш штом влезете, сместете ги вашите очила за сонце, клучеви и другите секојдневни додатоци на влезот, така што ќе ги намалите шансите да ги загубите некаде.

Ова е одличен предлог, особено ако имате помал ходник.

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 08 630x440.jpg

Уште неколку предлози низ фотки:

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 09 630x420.jpg

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 10 630x442.jpg

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 11 630x385.jpg

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 12 630x380.jpg

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 13 630x380.jpg

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 14 630x419.jpg

Interesni-foto-predlozi-so-koi-praktichno-kje-go-iskoristite-vashiot-organizer-za-escajg-za-sosema-druga 15 630x412.jpg

Мила М. | Црнобело / фото: Pinterest

Би можело да ве интересира:

Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...
Корисен домаќински трик – како да ги исушите алиштата 3 пати побрзо? Постојат неколку необични, но генијални совети кои се однесуваат на „обичните“ д...
Намирници од кујната кои ги чистат загорените тенџериња и тави подобро од сјајот за садови Доколку сте од оние луѓе на кои садовите за готвење честопати им загоруваат на д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg