Колку нечистотија се крие во радијаторите? (видео)

Повеќето од нас едноставно ја бришеме прашината од надворешната страна на радијаторите во домот. Оваа девојка која живее под кирија во стан во последните три години решила да го исчисти длабински радијаторот во кујната и имала што да види.

kolku-necistotija-se-krie-vo-radijatorite-video-01.jpg

Таа на TikTok го сподели видеото за да прикаже колку нечистотија и прашина се крие внатре, а која на прв поглед не е видлива.

„Немојте да ме осудувате, само се обидувам да го исчистам домот. Ми требаше околу еден час за целиот процес, но вредеше“.

@cleanwithabbi

Kitchen radiator clean 🧼 #fyp #radiator #radiatorclean #radiatorcleaning #cleaningtiktok #cleanwithabbi

♬ Send Me on My Way - Guy Meets Girl

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
Предмети во домот што може (и треба) да ги замените со поеколошки варијанти Наместо пластични, купете неколку метални сламки кои ќе можете да ги користите с...
8 ситници поради кои домот ви изгледа несредено, дури и веднаш по чистење Не се ни сеќавате кога последен пат сте ги варосале ѕидовите, а на закачалките в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg