Црно - бели елегантни велигденски јајца во скандинавски стил

Иако нетипични за нашите простори, црно белите јајца се вистински хит кај љубителите на елеганцијата и едноставноста.

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil-01.jpg

Пробајте нешто ново оваа година и направете јајца со скандинавски дизајн. 

Најлесно е да користите бели јајца затоа што тие полесно ја впиваат бојата. Можете да комбинирате и јајца од препелица за вистински шарен впечаток.

Ова се 10 предлог идеи за декорација на вашите црно - бели јајца.  

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil01.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil03.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil10.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil09.jpg

 

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil07.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil05.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil04.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil02.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil01_1.jpg

crno-beli-elegantni-veligdenski-jajca-vo-skandinavski-stil01_2.jpg

Е. П. | Црнобело / фото: Pinterest

Би можело да ве интересира:

Велигденски трик: Како да ги избелите жолтите јајца при варењето, со само две состојки? (видео) За црвена боја потребни се жолти јајца, но ако ги бојадисувате во пастелни бои т...
Најлесната техника за боење на шарени велигденски јајца кои изгледаат уникатно (видео) Без да направите хаос во кујната и да ги извалкате рацете, многу лесно и брзо мо...
5 едноставни техники за декорирање на велигденски јајца, кои се хит на Инстаграм (видео) Сте помислиле ли некогаш да ги декорирате велигденските јајца со суви цветови, д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg