Фарбање на јајца со памук – никогаш побрзо, никогаш полесно (видео)

Се работи за едноставна метода, која не може да не ви успее, дури и прва година да ги фарбате сами велигенските јајца.

farbanje-na-jajca-so-pamuk-nikogas-pobrzo-nikogas-polesno-1.jpg

За фарбањето ви треба само поголемо парче памук и течна боја, односно концентрат за боење на јајцата.

Искинете поголемо парче памук кое може да го опфати целото јајце, па на него нанесете бои по избор.

farbanje-na-jajca-so-pamuk-nikogas-pobrzo-nikogas-polesno-2.jpg

Може да нанесувате линии, точки или шари. Потоа ставете го јајцето на парчето памук, обмотајте го од сите страни и нежно тапкајте.

farbanje-na-jajca-so-pamuk-nikogas-pobrzo-nikogas-polesno-3.jpg

Во видеото се подеталните инструкции:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Велигденски трик: Како да ги избелите жолтите јајца при варењето, со само две состојки? (видео) За црвена боја потребни се жолти јајца, но ако ги бојадисувате во пастелни бои т...
Најлесната техника за боење на шарени велигденски јајца кои изгледаат уникатно (видео) Без да направите хаос во кујната и да ги извалкате рацете, многу лесно и брзо мо...
9 работи на кои е подобро да не штедите, за да не се каете Паметните луѓе точно знаат на што треба да го потрошат својот буџет и на што не ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg