8 работи кои припаѓаат на кое било друго место, освен во бањата

Секоја ситница си има свое место, ако правилно размислувате.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-001.jpg

Па, ако овие работи ви стојат во бањата, време е да ги преместите од различни причини или барем повеќе да ги заштитите и да не бидат изложени на влага:

1. Корпа за валкана облека – лесно може да собере влага и да ги размножи бактериите.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-01_resize.jpg

2. Чисти пешкири и бањарки – секогаш ќе мирисаат на влага, наместо на омекнувач.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-02_resize.jpg

3. Свежо цвеќе – ќе му недостасува светлина, ќе има премногу влага и нема да издржи долго.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-03_resize.jpg

4. Производи за женска интимна нега – влажноста сериозно може да го уништи памукот, од кој вообичаено се прават тампоните и влошките.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-04_resize.jpg

5. Ситници за маникир – металот многу лесно може да ‘рѓоса.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-05_resize.jpg

6. Електрични апарати – комбинацијата на вода или влага и струја може да биде опасна.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-06_resize.jpg

7. Лакови за нокти – текстурата им се менува кога се на светло, топло и влажно место.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-07_resize.jpg

8. Отворен брич – сечилата многу побрзо се трошат и отапуваат кога се изложени на влага.

8-raboti-koi-pripagjaat-bilo-kade-osven-vo-banjata-08_resize.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...
Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
Даска за сечење и уште 10 предмети во домот кои треба почесто да ги заменувате со нови Гребаниците се неизбежни на даската за сечење, а во нив лесно можат да се акумул...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg