Инстаграмџиски рај: Локал во Будимпешта е вистинска зелена урбана оаза (фото)

Најзелениот ресторан во Унгарија ќе ви го нахрани не само телото, туку и душата... Вистинска оаза во срцето на Будимпешта.

instagramdjiski-raj-lokal-vo-budimpeshta-e-vistinska-zelena-urbana-oaza-foto-01.jpg

Ресторанот „Twentysix“ во Будимпешта ја носи титулата најзелен ресторан во Унгарија. Станува збор за урбана оаза каде се среќаваат природата и гастрономијата.

Под палмите во оваа ботаничка градина ќе уживате во прекрасни специјалитети и пијалаци.

Таму сè се врти околу вистинската температура, а, како што гласи и самото име, тоа е 26 Целзиусови степени.

Овој ресторан со медитерански шмек е вистински рај за инстаграмџиите.

„Twentysix“ низ објективот на инстаграмџиите:

https://www.instagram.com/p/Cr_q6JDo4VM/

https://www.instagram.com/p/CsTgvrKodUJ/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Инстаграмџиски рај: Ресторан со цел ѕид аквариум во Косово, во стилот на оние во Дубаи (фото) Ќе имате чувство дека сте во аквариум и дефинитивно нема да одолеете да направит...
Ресторан на хрватскиот остров Хвар во кој дрвените лулашки се омилено место за фотки Порција морски плодови со чаша студено бело вино во ваква атмосфера, звучи како ...
Локал во Велес со модерен ентериер и префинети детали (фото) Наше, а светско! Локал во Велес со кожени кревети, ѕид од тули, впечатливи лусте...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg