На гости кај Татијана: Стан од 64м2 во Влае со свое дворче, минималистичко уредување и златни детали

„Купувањето свој прв дом и на 38 години е голем чекор. А јас отсекогаш мечтаев за дом кој ќе има дворче и ќе биде катче каде што ќе уживам по работниот ден“, вели Татијана Стаменковска за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-01.jpg

Татијана Стаменковска (38) од Скопје е сопственик на студио за трајна шминка на веѓи, а истовремено е и едукатор за сите оние што сакаат да го научат занаетот.

Таа неодамна се пресели во стан во населбата Влае, кој го уреди по сопствен вкус, во минималистички стил и светли бои.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-07.jpg

Во разговор за CRNOBELO.com Татијана открива детали за уредувањето:

„Купувањето свој прв дом и на 38 години е голем чекор. А јас отсекогаш мечтаев за дом кој ќе има дворче и ќе биде катче каде што ќе уживам по работниот ден.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-03.jpg

Станот се наоѓа во населба Влае и има 64m2. Тука се вселив пред околу 2 месеци и уште се привикнувам на новото живеење и создавам нови навики.

Но, Влае е мое маало и некако секогаш имав желба да си останам тука.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-15.jpg

Во станот има спална, гостинска и дневна соба, трпезарија, кујна и тоалет.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-20.jpg

Стилот е минималистички, бидејќи ми беше желба да биде уреден хотелски.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-14.jpg

Во ентериерот доминира белата боја со песочни тонови и златни детали.

na-gosti-kaj-tatijana-stan-od-64m2-vo-vlae-so-svoe-dvorche-minimalistichko-ureduvanje-i-zlatni-detali-16_copy.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Рената: Дом со милјеа, класичен мебел, мирис на минатото и прекрасен поглед кон Водно (... „Омилена работа во мојот дом ми е мирисот на кафето направено во мока за домашно...
На гости кај Софија Јанева: Стан од 84m2 со мермерен шанк и „walk-in“ гардеробер (фото) „Кога биравме стан најважно ни беше да биде пред сè на добра локација,...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg