На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фото)

„Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интересен начин во библиотеката и стаклениот бар со смарт лед светло, постојано надополнуван од некој вкусен пијалак“, вели за CRNOBELO.com Анастасија Точевска (29), по струка мрежен инженер за информатика.

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-01.jpg

Анастасија Точевска (29), по струка мрежен инженер за информатика, моментално на позиција како Сениор ИТ проект менаџер, живее во стан од 90m2, во Карпош 4, со преубав поглед на Водно.

За уредувањето на нејзиниот дом Анастасија споделува за CRNOBELO.com:

„Прекрасно е чувството кога нешто правиш од почеток и го правиш сам.

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-28.jpg

Дизајнот на ентериерот го препуштив во целост на архитектот проектант Андреј Клинчаров, со комплетна доверба во неговиот вкус, дека ќе остави сопствен траг, воедно запазувајќи ги моите замисли.

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-07.jpg

Во станот преовладуваат природни земјени бои со мали детали на контрастни бои.

Дрвото е најзастапено низ целиот стан, кое секогаш го дава чувството на топлина.

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-16.jpg

Стилот не може да се дефинира како еден засебен правец, овој стан е комбинација на неколку, па би рекла модерен бохо нордиски стил, но најбитното е запазено, да е „cozy“ (топло и пријатно) и да дава чувство на дома.

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-04.jpg

Секако станот беше надополнет со неколку детали, отсликувајќи го мојот разновиден карактер и интереси, од филм, уметност, мотоциклизам и секако музика.

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-10.jpg

na-gosti-kaj-anastasija-stan-od-90m2-vo-skopskata-naselba-karposh-4-so-mnogu-drvo-i-topli-tonovi-foto-15.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото... „Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - ел...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Катерина: Стан на Македонка во Луксембург со винтиџ детали и прекрасен поглед (фото) „Живеам во Луксембург во близина на центарот на градот, па можам да кажам дека и...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Ване Маркоски: Стан во Сопиште на 540m надморска височина во минималистички стил „Одлуката да се преселам малку подалеку од центарот на Скопје не беше тешка, има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg