Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото)

Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени перничиња и уште пошарени коктели, овој локал во Старата скопска чаршија има посебна магија.

shareno-kafule-vo-starata-skopska-charshija-e-kako-scena-od-bajka-foto-01.jpg

Дали сте вљубеници во магијата на Старата скопска чаршија?

Сите тие калдрмени улички, продавнички што историја раскажуваат, но и најшарени локали во скриените ќошиња низ чаршијата едноставно имаат посебен шарм.

shareno-kafule-vo-starata-skopska-charshija-e-kako-scena-od-bajka-foto-02_copy_copy.jpgфото: Инстаграм Даниела Ѓуровска

Таков магичен локал во Старата скопска чаршија е и CuNdA CaFe (Џунда Кафе). Станува збор за мало шарено кафуле со графити, пернички и шарени клупи.

shareno-kafule-vo-starata-skopska-charshija-e-kako-scena-od-bajka-foto-04.jpg

shareno-kafule-vo-starata-skopska-charshija-e-kako-scena-od-bajka-foto-05.jpg

shareno-kafule-vo-starata-skopska-charshija-e-kako-scena-od-bajka-foto-03.jpgфото: Инстаграм Даниела Ѓуровска

Ве носиме таму за миг:

View this post on Instagram

A post shared by Daniela Gjurovska (@thegjurovska)

Прочитајте и Кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од грчките острови (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
Местенце во Охрид е вистинска есенска бајка со винтиџ детали, тикви и совршено зајдисонце над езерот... Во најубавите златно-жолти тонови ќе уживате во залезот над Охридското Езеро... ...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Ресторан во Крива Паланка е вистинска есенска бајка со хризантеми и украсни тикви (фото + видео) Со доминација на хризантеми во различни бои, украсни тикви и сушена пченка, сите...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg