На гости кај Катерина: Стан на Македонка во Луксембург со винтиџ детали и прекрасен поглед (фото)

„Живеам во Луксембург во близина на центарот на градот, па можам да кажам дека имам прекрасен поглед. Од станот се излегува во мало приватно дворче, кое има прекрасна позиција и гледа кон блиската шумичка “, споделува Катерина Кузмановска од Битола за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-01.jpg

Катерина Кузмановска (29) од Битола веќе половина година живее во Луксембург и работи како градежен инженер за квалитет и контрола на еден од најголемите проекти во моментот на Европска инвестициона банка.

Таа живее во стан во Луксембург со прекрасен поглед и винтиџ детали.

За CRNOBELO.com споделува детали за уредувањето:

„Живеам во близина на центарот на градот, па можам да кажам дека имам прекрасен поглед.

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-02.jpeg

Луксембург е многу мал град, но е место со фантастична архитектура, голем број на замоци и убави стари градби.

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-03.jpeg

Спојот помеѓу различните стилови низ годините направиле овој град да е пример за една еволуција на уметноста и архитектурата.

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-08.jpeg

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-11.jpeg

Кога го бирав мојот стан, важно ми беше да има природна светлина и убав поглед, а за атмосферата во станот, секако, најважни се деталите. 

na-gosti-kaj-katerina-stan-na-makedonka-vo-luksemburg-so-vitnidj-detali-i-prekrasen-pogled-foto-15.jpeg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото... „Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - ел...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Тина и Даниел во Илиноис: Семејна куќа на Македонци од 600m2, лоцирана на голф терен (ф... „Стилот на куќата е класичен и модерен, со главен фокус на дневната соба во која...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg