Местенце во Охрид е вистинска есенска бајка со винтиџ детали, тикви и совршено зајдисонце над езерото (фото)

Во најубавите златно-жолти тонови ќе уживате во залезот на сонцето над Охридското Езеро... Звучи совршено, зарем не?

mestence-vo-ohrid-e-vistinska-esenska-bajka-foto-01.jpg

Местенце во Охрид е вистинска есенска бајка периодов.

Со совршено зајдисонце над Охридското Езеро, винтиџ ентериер и тикви како украси, доживувањето е спектакуларно.

mestence-vo-ohrid-e-vistinska-esenska-bajka-foto-03.jpg

Но, ова место, наречено „Robinson Sunset House“ е рај и во секое годишно време.

mestence-vo-ohrid-e-vistinska-esenska-bajka-foto-02_copy.jpg

Почувствувајте ја атмосферата преку фотографиите:

View this post on Instagram

A post shared by Robinson Sunset House (@robinsonsunset)

View this post on Instagram

A post shared by Robinson Sunset House (@robinsonsunset)

Повеќе фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Есенска идила во скопско кафуле - шаренило од бои, украсни тикви и прекрасна атмосфера „Малите ќошиња на Скопје што потсетуваат на Париз“, стои во описот на фотографиј...
Ресторан во Крива Паланка е вистинска есенска бајка со хризантеми и украсни тикви (фото + видео) Со доминација на хризантеми во различни бои, украсни тикви и сушена пченка, сите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg