На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со мурали (фото)

„Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие моментот на дрво и да даде пософистициран и поелегантен изглед. Столовите се во тиркизна боја кои ја разбиваат монотонијата и заедно со останатите ситни детали во тиркизна боја дадоа живост на целата дневна соба. Дури и креветот во спалната соба ни е тиркизен“, вели Елена Зафировска (35), радиолошки технолог, за својот стан во Скопје, каде живее со сопругот и ќерките.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-01.jpg

Елена Зафировска (35) е дипломиран радиолошки технолог и вработена е во Универзитетска клиника по хируршки болести Св. Наум Охридски, како радиолошки технолог.

Во станот од 76m2 во скопската населба Аеродром живее со сопругот Филип (36), сопственик на приватна фирма за транспорт и со двете деца Стефани (11) и Сара (7).

За уредувањето на нејзиниот дом таа открива детали за CRNOBELO.com:

„Идејата за уредувањето на станот беше инспирирана од современоста и практичноста истовремено.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-28.jpg

Бидејќи сум љубител на дизајн и креативност одлучив да дадам идеја за уредување на станот, која заедно со архитектот ја усовршивме.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-19.jpg

Кујната е слатка инспирација за готвење во темносива боја, комбинирана со дрво кое го освежува изгледот.

Практична е и доволна за да уживам да го поминам слободното време во пробување на нови рецепти.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-07.jpg

Трпезариската маса е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие моментот на дрво и да даде пософистициран и поелегантен изглед.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-08.jpg

Столовите се во тиркизна боја кои ја разбиваат монотонијата и заедно со останатите ситни детали во тиркизна боја дадоа живост на целата просторија.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-09.jpg

Бидејќи ѕидот во дневната просторија е изработен со техника во која преовладува потемна сива боја, гарнитурата е светлосива за да го отвори целиот простор.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-22_copy.jpg

Масичката е од масивно дрво со црни ногарки. Позадината кај телевизорот доминира во целиот простор и се вклопува во истиот.

Љубител сум на цвеќиња и книги и дефинитивно моето омилено место во станот е катчето со книги, кое уживам да го надополнувам.

na-gosti-kaj-elena-stan-od-76m2-vo-skopskata-naselba-aerodrom-so-sovremena-dnevna-i-detska-soba-so-grafiti-foto-11.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото... „Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - ел...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg