На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото)

„Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - елката. Таа се украсува со албум од Мајкл Бубле, новогодишни песни и чаша бело вино. Како мајка се трудам и на моето дете да му ја пренесам љубовта и посветеноста кон празниците“, вели наставничката Александра од Скопје за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-01.jpg

Александра, која е дипломиран педагог и работи како одделенски наставник, живее во стан во Скопје, во кој доминираат светли тонови.

Периодов нејзиниот дом изгледа како сцена од празнична бајка.

За новогодишниот и божиќен декор, Александра за CRNOBELO.com вели:

„Отсекогаш сакав стан во кој ќе доминираат светли тонови.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-02.jpg

Конечно домот си ги доби целосно посакуваните бои, преовладуваат бела боја, крем, светло дрво, односно со еден збор земени се земјени светли тонови предвид.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-09.jpg

Креативноста не го остава човекот да седи мирен и да не прави промени во домот, особено за празници во кои уживаме, каде неуморно се трудам секој празник да остави единствен спомен, своја посебна слика, тргнувајќи од декорација.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-13.jpg

Така, сама по себе периодов произлезе и инспирацијата за новогодишен и божиќен декор и за празнично уреден дом, скоро во секое катче.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-07.jpg

Празничните денови за мене претставуваат возбуда уште пред да започне месец декември.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-12.jpg

Зимата ми е омилено годишно време, сакам да гледам луѓе со џемпери, шал, капа и чај во рака.

na-gosti-kaj-aleksandra-praznichno-ukrasen-stan-vo-skopje-vo-koj-ukrasi-ima-duri-i-vo-kujnata-foto-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg