Претворете го балконот во мала кујна со помош на идеи од Pinterest (фото)

На Pinterest има безброј идеи споделени од корисници за уредување на балконот така што ќе има двојна намена - и кујна и балкон. Погледнете ги фотките и инспирирајте се.

pretvorete-go-balkonot-vo-kujna-so-idei-od-pinterest-foto-01.jpg

Кога купувате стан, многу е важно добро да го искористите секој сантиметар од просторот, особено ако станот е мал.

Токму затоа, некои луѓе одлучуваат да го трансформираат балконот и да го претворат во кујна. 

На Pinterest можете да најдете безброј идеи за тоа како да го уредите балконот за да има двојна намена.

Па, ако сакате и вие да го претворите балконот во практична кујна (без оглед на неговата големина), погледнете ги фотографиите, можеби ќе најдете инспирација.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 мали локали во Скопје со душа – идеални за утринско кафе или појадок Имаат по неколку масички, со љубов уредени, а во нив опива мирис на квалитетно к...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...
На гости кај Христина: Стан во Скопје од 80m2 уреден во минималистички стил со елементи од орев „Сакавме отворен простор со многу светлина, едноставен, со класичен, минималисти...
Во домот на Катерина: Стан во Аеродром од 48m2, со кујна во пастелна минт боја и многу цвеќиња „Кога го купував станот, еден од одлучувачките фактори беше самиот распоред на с...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Во домот на Невена и Тодор: Стан во „Ѓорче Петров“ со златни детали, уреден со идеи од Pinterest „Идејата за уредувањето на нашиот стан е заедничка, моја и на сопругот. Сак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg