Полско, цветно кафуле кое ќе ве освои (фото)


Полско, цветно кафуле кое ќе ве освои (фото)

Ако патот некогаш ве однесе до полското гратче Poznań, не пропуштајте да навратите во едно од најшармантните пролетни кафулиња - Weranda.

polsko-cvetno-kafule-koe-ke-ve-osvoi-foto-01

Пред повеќе од 15 години Weranda било едно малечко кафуле чиј декор бил инспириран од рустикалните селски куќи, опкружени со зеленило.

Денес, оваа атмосфера е вешто сочувана, но на еден софистициран и модерен начин.

Она што Weranda кафулето го одвојува од сите останати во Полска е ентериерот кој изгледа како да сте нурнале во светот на бајките.

Секоја сезона ентериерот на ова кафуле се менува во склоп на годишното време, а посебно доживување е пролетното издание. Сите декорации се рачно изработени, кои по одминувањето на сезоната се подаруваат во детските домови.

Кој би одолеал, а да не проба ароматично кафе во ваква атмосфера?

Би можело да ве интересира:

Која хотелска соба е најсекси? Одбрани најубавите хотели во светот Експертите за луксузни патувања наградија повеќе хотели низ светот за различни к...
Мини стан во смарагдно зелена боја (фото) Во само 38 метри квадратни, многу вешто и со вкус се спакувани дневен престој, к...
Балкони на кои ќе посакате да ја поминете цела пролет/лето сезона (фото) Додека за некого најважно е како ќе биде уредена внатрешноста на домот, има и та...

Најчитани неделава