Поткровје во Њујорк, инспириранo од еден носталгичен сон


Поткровје во Њујорк, инспириранo од еден носталгичен сон

Неверојатното поткровје во Њујорк на актерот Bradley Darryl Wong e продаденo за $3.250.000 долари. Чини вистинско мало богатство, но и самиот е таков. Иако делува како за него да застанало времето, сепак во себе крие многу минато, историја и душа.

potkrovje-vo-njujork-inspirirano-od-eden-nostalgicen-son-01

Изработено е по пат на реновирање, но со цел да се задржи стариот изглед, да се употребат стари елементи, да не се избришат трагите на она што било и поминало.

Ќе забележите врати кои потсетуваат на канцеларии на детективи од минатото, стари телефони и часовници кои го запреле времето, но чуваат многу драги спомени и моменти.

Дрвените полици и фиоки од некогашните библиотеки и ѕидовите со топли бои или чергичките на дрвениот под го даваат тоа посебно чувство на сигурност, дом и спокој.

Погледнете како може да искористите некоја од идеите во вашиот дом:

Би можело да ве интересира:

Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
За млада и тренди дама: Фенси стан од 35 метри квадратни (фото) Добредојдовте во малото женско кралство, кадешто царуваат добриот вкус и стил, а...

Најчитани неделава