Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар


Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар

Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, оваа преубава скандинавска куќичка е мало станбено чудо.

kukjichka-so-galerija-sovrshen-mini-dom-za-par-1.jpg

Станува збор за модерна архитектонска градба во Шведска, која однадвор е oбложена со дрво, што ѝ дава несекојдневно привлечен рустичен призвук. Приватниот влез, градината, како и големите прозорци со кои комплетно е отворена кон средината, сочинуваат само дел од нејзиниот автентичен шарм.

Ентериерот, пак, открива внимателно испланиран и едноставно уреден простор, чиј дизајн се карактеризира со светли бои и умереност кога се деталите во прашање. Преовладува неутралната палета на тонови, од чисто бела до темно сива, но и по некој зелен акцент.

Куќичката се протега на два ката, со приземје во кое се позиционирани  дневниот престој, кујната и бањата, како и втор кат во облик на отворена галерија, каде се наоѓа удобната спална соба.

Совршено катче за престој на љубовна двојка, зар не?

Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се од прекрасните идеи кои ги нуди:

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
Пар со 3 деца живее во автобус од 23m² и постојано патува (фото) Поради малиот простор ова семејство вели дека е поблиско од кога било и дека пор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg