11 раскошни тераси на кои би сакале да го поминете остатокот од летото (фото)


11 раскошни тераси на кои би сакале да го поминете остатокот од летото (фото)

Сите сонуваме за пространа и убаво средена тераса. Тоа е најблиското место во домот каде што можеме да си дадеме малку оддишка на воздух и да уживаме на отворено.

11-raskosni-terasi-na-koi-bi-go-pominale-ostatokot-od-letoto-01.jpg

Овие тераси се дефиниција за луксуз и индивидуалност. Изгледаат како да излегле директно од специјализирани каталози.

Дел имаат полежерен стил со зелена вештачка трева и дрвени рустични елементи.

Други пак се порафинирани, исполирани, со скапи плочки и модерни елементи и додатоци.

Која тераса е вашиот фаворит? Погледнете ги и уживајте во глетката каде што со задоволство би ги поминале последните летни денови:

(O)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Mикс од тиркизни и пудрести нијанси: Женствен стан по вкус на тренди д... Ентериерот претставува суптилна комбинација на нежни пастелни бои и елементи од ...
Летна убавина: Тушеви под отворено небо Нема ништо поубаво од тоа солта на кожата да ја измиете под туш во природа, под ...
Сам свој мајстор: Како еден млад маж си го уредил цел стан? (фото) Тој единствено го нема изградено домот. Сите останати елементи во внатрешноста, ...