Луксуз и модерна елеганција: Хотелот Armani во Милано


Луксуз и модерна елеганција: Хотелот Armani во Милано

Милано – градот на модата и елеганцијата, место со класичен италијански шарм кој никого не остава рамнодушен.

luksuz-i-moderna-elegancija-hotelot-armani-vo-milano-01.jpg

Токму во Милано, во непосредна близина на Duomo di Milano се наоѓа луксузниот хотел Armani Hotel.

Стилски и деликатно декориран, овој хотел е олицетворение на италијанската безвремена класика.

Сите хотели од ланецот на хотели со името на славниот моден дизајнер се создадени за луксуз и уживање и секој детаљ е во склад со стилот и визијата на Џорџо Армани.

Опремен со конференциски сали, спа центар, базен и прекрасни глетки на Милано, хотелот Armani е прв избор на ѕвездите кои престојуваат во Милано.

Погледнете повеќе во фотографиите што следуваат во продолжение:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Модерна елеганција во 70м2: Стан за млад пар со фини идеи Кога станува збор за уредување на домот, секогаш се добредојдени нови и инспират...
Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра Нуди спектакуларен поглед на градот Кејптаун и има само 28 апартмани. Хотел...
Како изгледа некогашната вила на Ал Капоне во Мајами од 15 милиони долари? (фото) Огромен базен, палми и луксуз на сите страни... Оваа вила е вистинско уживање за...

Најчитани неделава