Минијатурен дом – најубавата куќичка на светот има само 14 м2 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Минијатурен дом – најубавата куќичка на светот има само 14 м2 (фото)

Откако поминала 3 години во срцето на Мелбурн, Австралија, Доли едноставно одлучила да побегне од градскиот метеж и ја изградила својата куќичка од соништата со помош на една мала приколка.

Minijaturen-dom-od-14-m2-01.jpg

Овој минијатурен дом наликува на куќичка за кукли, но бидете сигурни дека не станува збор за никаква играчка, туку за практичен дом уреден во многу љубов и стил.

Малата куќа на тркалца е совршен пример дека сè е можно доколку вистински се сака, и дека 14 м2 се сосема доволни за сите ваши потреби.

Доли самата го дизајнирала функционалниот дом со скали коишто водат до просторот за спиење.

Под скалите има скриен простор за складирање, додека на долниот кат од куќичката има мала кујна и уникатен тоалет. Целиот дом е адаптиран за висината на Доли, па има доволно простор, дури и за вежбање јога.

Малата и практична кујна е направена со одлична комбинација на бои и интересни декорации надополнети со многу природни билки и растенија, што го прават домот уште пошармантен.

Кој вели дека не можете да пронајдете нирвана во само 14 м2? Погледнете го минијатурниот дом на Доли:

https://www.instagram.com/p/Bz4o-vIHUuN/

https://www.instagram.com/p/BxSIvOJHux3/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/ByfLG1-HK0g/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BvL9T6jBfso/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BugQm62Btgr/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BtdbU0ihhPK/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BsaZK9aBUDY/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/Bq9TzZbBv8v/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BqHu-XohXLl/?utm_source=ig_embed

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
Најпосакуваниот дом во Британија има приватна кино сала, голф терен и куглана (фото) Во близина на Лондон постои замок кој е идеално место за сите оние кои сакаат гр...

Најчитани неделава