Одлично уредена тераса од 3 метри квадратни: На гости кај Елеонора од Скопје (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Одлично уредена тераса од 3 метри квадратни: На гости кај Елеонора од Скопје (фото)

Свеќичките, сијаличките и зеленилото ја прават терасата на Елеонора прекрасно мало релаксирачко катче.

odlichno-uredena-terasa-od-3-metri-kvadratni-na-gosti-kaj-eleonora-od-skopje-foto-01.jpg

Елеонора Андонова  (27) години e дипломиран социјален работник, работи во Црвен крст на град Скопје во социјален сервис за стари лица, а претходно четири години била волонтер.

Нејзината тераса украсена со зеленило и сијалички е пример за одлично искористен простор од 3 метри квадратни.

Со неа проговоривме околу уредувањето на нејзиното омилено катче во домот:

„Од секогаш сум сакала да живеам во куќа со голем двор исполнет со шаренило од бои од цвеќиња, но сепак живеам во стан и затоа се решив да се направи истото односно да направам „herbs and flower garden“ на мојата мала тераса од 3 метри квадратни.

odlichno-uredena-terasa-od-3-metri-kvadratni-na-gosti-kaj-eleonora-od-skopje-foto-08.jpg

Се решив за промена на мојата тераса  во изминатите карантински денови, започнувајќи со мојата сестра од садење на семиња од билки, сукуленти и цветни растенија и од таму почна идејата за уредување на нашата тераса.

odlichno-uredena-terasa-od-3-metri-kvadratni-na-gosti-kaj-eleonora-od-skopje-foto-03.jpg

Семе по семе, расад по расад, саксија по саксија, секое засебно станувајки секое утро и радувајќи се на секое ново стебло и ливче што расцутило.

odlichno-uredena-terasa-od-3-metri-kvadratni-na-gosti-kaj-eleonora-od-skopje-foto-05.jpg

Како што кажале среќата не е нешто што е веќе направено, доаѓа од нашите сопствени дела и во малите нешта.

odlichno-uredena-terasa-od-3-metri-kvadratni-na-gosti-kaj-eleonora-od-skopje-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg