На гости кај Александра од Скопје: Современ стан со софистицирани детали (фото)

Овој скопски стан е уреден во современ стил, а главен фокус му е островот во кујната и огромните прозорци кои го прават светол и привлечен.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-01.jpg

Александра Бабамова, има 31 година, а по професија е специјалист за социјални медиуми. Живее во одлично уреден стан во Центар, а омилена просторија за престој ѝ е дневната соба.

Проговоривме со неа околу инспирацијата за уредувањето:

„Омиленото катче во домот ми се дневната и кујната, затоа и при реновирање се одлучивме да го срушиме ѕидот што ги дели и да добиеме една поголема заедничка просторија во која сите омилени работи ми се на куп.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-04.jpg

Идејата ја добив по бескрајното скролање на Pinterest кадешто спојував елементи од скандинавскиот стил на уредување и оној од Њујорк за на крај да добијам идеја што точно сакам.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-08.jpeg

Омилениот детаљ (иако можеби и најголемиот детаљ во домот) ми е кујнскиот остров кој преку ден го користиме за припрема за готвење, а навечер за чаша вино и муабет.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-09.jpeg

Островот им е омилен и на моите три мачки, мислам дека и повеќе од јасно се гледа на една од фотките.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-05.jpeg

Продолжува на следната страна....Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg