На гости кај Александра од Скопје: Современ стан со софистицирани детали (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Александра од Скопје: Современ стан со софистицирани детали (фото)

Овој скопски стан е уреден во современ стил, а главен фокус му е островот во кујната и огромните прозорци кои го прават светол и привлечен.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-01.jpg

Александра Бабамова, има 31 година, а по професија е специјалист за социјални медиуми. Живее во одлично уреден стан во Центар, а омилена просторија за престој ѝ е дневната соба.

Проговоривме со неа околу инспирацијата за уредувањето:

„Омиленото катче во домот ми се дневната и кујната, затоа и при реновирање се одлучивме да го срушиме ѕидот што ги дели и да добиеме една поголема заедничка просторија во која сите омилени работи ми се на куп.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-04.jpg

Идејата ја добив по бескрајното скролање на Pinterest кадешто спојував елементи од скандинавскиот стил на уредување и оној од Њујорк за на крај да добијам идеја што точно сакам.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-08.jpeg

Омилениот детаљ (иако можеби и најголемиот детаљ во домот) ми е кујнскиот остров кој преку ден го користиме за припрема за готвење, а навечер за чаша вино и муабет.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-09.jpeg

Островот им е омилен и на моите три мачки, мислам дека и повеќе од јасно се гледа на една од фотките.

na-gosti-kaj-aleksandra-od-skopje-sovremen-stan-so-sofisticirani-detali-foto-05.jpeg

Продолжува на следната страна....Би можело да ве интересира:

На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg