На гости кај Анета Атанасова: Стан во Кавадарци уреден со многу љубов (фото)

Сепак сметам дека она што дава најмногу топлина на еден дом се деталите. Ништо без нив.

na-gosti-kaj-aneta-atanasova-stan-vo-kavadarci-ureden-so-mnogu-ljubov-foto-14.jpg

Украсите, цвеќињата, моите постери закачени на ѕидовите се токму она што ја прави целината и го комплетира целиот изглед, а јас уживам да ги разместувам скоро секој ден.

na-gosti-kaj-aneta-atanasova-stan-vo-kavadarci-ureden-so-mnogu-ljubov-foto-13.jpg

Мојот Инстаграм профил @dailyhome_inspiration се случи сосема случајно, имав нов дом и желба за сликање. И  покрај тоа што ниедна слика не е професионална, направени се со многу внимание и љубов.

na-gosti-kaj-aneta-atanasova-stan-vo-kavadarci-ureden-so-mnogu-ljubov-foto-10.jpg

Мој совет е да бидете храбри за да внесете смела и ведра боја, како во домот така и во животот.

na-gosti-kaj-aneta-atanasova-stan-vo-kavadarci-ureden-so-mnogu-ljubov-foto-11.jpg

И секако, како на секоја друга мајка и покрај сѐ, најубавиот украс на мојот дом ми е мојот 2-годишен син, па понекогаш си го користам и како модел.“

na-gosti-kaj-aneta-atanasova-stan-vo-kavadarci-ureden-so-mnogu-ljubov-foto-05.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg