На гости кај Костадинка Лалкова во Кавадарци: Тераса на покрив со бар од природни материјали (фото)

Меките перници на аголната софа додаваат екстра комфор и се моето идеално катчe додека ја читам омилената книга.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-07.jpg

Уживам во моментите кога го пијам првото утринско кафе  со мојот сопруг на малото масиче за кафе опкружено со раскошот на моите цвеќиња.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-06.jpg

Нашиот ТИКИ Бар е местото на кое во вечените часови приготвуваме коктели за нашите пријатели уживајќи во храната на отворено, латино, chill out звуците и лајт ефектите.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-05.jpg

Декоративните каменчиња , хидротермичките плочки со ефект на дрвен под и вештачката трева создаваат натурален и атрактивен амбиент.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-08.jpg

Уште фотки од терасата на Костадинка:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg