На гости кај Костадинка Лалкова во Кавадарци: Тераса на покрив со бар од природни материјали (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Костадинка Лалкова во Кавадарци: Тераса на покрив со бар од природни материјали (фото)

„Станува збор за тераса која се простира на површина од 70 м2 во куќа во центарот на Кавадарци. Заради збиеноста на околните куќи ја немам привилегијата за убав поглед, па затоа вложив во дизајнот на мојата кровна градина“, вели креативната Костадинка.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-01.jpg

Костадинка Лалкова (36) м-р по правни науки, работи како советник во Сектор за јавни набавки во општина Кавадарци, сопруга и мајка е на две деца, но секогаш пронаоѓа време за креативни проекти во својот дом.

Особено е горда на својата кровна тераса, кое е уникатно катче за релаксација направено од природни материјали. Има дури и бар.

Со неа проговоривме за уредувањето на нејзината тераса:

Дизајн на ентериер и екстериер е токму она што ме релаксира и го исполнува моето слободно време, дозволува да ја изразам мојата креативна страна, а е нешто комплетно различно и неповрзано со мојата професија. 

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-02.jpg

Станува збор за тераса (кровна градина) која се простира на површина од 70 м2 во центарот на Кавадарци. Заради збиеноста на околните куќи ја немам привилегијата за убав поглед, па затоа вложив во дизајнот на мојата кровна градина.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-03.jpg

Љубител сум на цвеќе, зеленило и убаво среден надворешен простор, па од таму идејата за убава и комфорна тераса. Од неа омилен дел на моите пријатели дефинитивно им е барот.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-04.jpg

Терасата ја претворив во креативно и удобно катче, кое стана и функционален и естетски додаток на нашиот простор за живеење.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-10.jpg

Боите, материјалите, мебелот и аксесоарите внимателно ги избирам и преферирам да се практични и отпорни на надворешните влијанија.

na-gosti-kaj-kostadinka-lalkova-vo-kavadarci-terasa-na-pokriv-so-bar-od-prirodni-materijali-foto-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg