На гости кај Вера Калин: Впечатлив дом во Скопје обоен во зелено – сиви тонови (фото)

Бидејќи домот е комбинација од парчиња кои ми го привлекле и задржале вниманието во морето идеи на интернет, немам некое особено „омилено“ катче.

na-gosti-kaj-vera-kalin-vpechatliv-dom-vo-skopje-oboen-vo-zeleno-sivi-tonovi-foto-03.jpg

Најважно од сѐ при самото уредување ми беше секое ќоше да е максимално искористено и функционално (дури и таа функција да е чисто декоративна). 

na-gosti-kaj-vera-kalin-vpechatliv-dom-vo-skopje-oboen-vo-zeleno-sivi-tonovi-foto-05.jpg

Од отоманот за читање, до „собата за сонување“ како што си ја нарекувам спалната во која често пишувам, па сѐ до работната соба која особено ми се најде во овој период кога работам од дома - уживам во секој дел од домот. 

na-gosti-kaj-vera-kalin-vpechatliv-dom-vo-skopje-oboen-vo-zeleno-sivi-tonovi-foto-11.jpg

Сепак, можеби најмногу уживам во терасите - ги имаме во секоја соба, и визуелната широчина која му ја даваат на просторот заедно со погледот кон Водно беа едни од главните причини поради кои заедно со моето момче избравме токму овој стан да го претвориме во наш дом.

na-gosti-kaj-vera-kalin-vpechatliv-dom-vo-skopje-oboen-vo-zeleno-sivi-tonovi-foto-13.jpg

na-gosti-kaj-vera-kalin-vpechatliv-dom-vo-skopje-oboen-vo-zeleno-sivi-tonovi-foto-09.jpg

Уште фотки од домот на Вера Калин:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg