Во домот на Анџела Џепароска: Современ стан во Скопје со детали од мермер и доминација на зелената боја (фото) - Results from #1


Во домот на Анџела Џепароска: Современ стан во Скопје со детали од мермер и доминација на зелената боја (фото)

Кујната ни е со современ дизајн, топли бои и максимална искористеност на просторот. Ни се допаѓа чист и елегантен изглед, без премногу додатоци поставени на работната површина. 

vo-domot-na-andjela-djeparoska-sovremen-stan-vo-skopje-so-detali-od-mermer-i-dominacija-na-zelenata-boja-foto-03.jpg

Сите апарати за домаќинство се скриени и вградени во самата кујна. Во склоп на кујната имаме и утилити простор.

vo-domot-na-andjela-djeparoska-sovremen-stan-vo-skopje-so-detali-od-mermer-i-dominacija-na-zelenata-boja-foto-12.jpg

Во неа поминувам голем дел од денот бидејќи готвењето ми е љубов. Обожавам да спремам вкусни и здрави специјалитети. 

vo-domot-na-andjela-djeparoska-sovremen-stan-vo-skopje-so-detali-od-mermer-i-dominacija-na-zelenata-boja-foto-04.jpg

Во овој стан штотуку се вселивме и имаме уште детали кои треба да ги додадеме за да изгледа баш онака како што замислуваме.“

vo-domot-na-andjela-djeparoska-sovremen-stan-vo-skopje-so-detali-od-mermer-i-dominacija-na-zelenata-boja-foto-10.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Во домот на Ангела Бебекоска: Стан во Тафталиџе обоен во сиво, сино и жолто (фото) Ангела Бебекоска (24) која од Вевчани се преселила во Скопје вели дека...
Во домот на Александра: Стан во Скопје во кој сите соби се со различен стил (фото) „Станот го реновиравме од темел и имавме ограничен буџет, па не вклучивме архите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg