На гости кај Ангелина и Перо Митаноски: Новогодишна магија во семејна куќа во Дојран (фото)

За нас новогодишниот декор е своевиден ритуал.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-07.jpg

Новогодишното уредување кај нас е посебна приказна. Штом дојде ноември нетрпеливо одбројуваме до првиот викенд од декември кога официјално започнува новогодишната атмосфера во нашиот дом.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-11.jpg

Се кити и уредува цели два дена, а потоа по желба додаваме и менуваме украси и предмети. Мора да напоменам дека процесот не е едноставен, но уживаме во секој момент од него.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-13.jpg

Празничната музика е задолжителна при украсувањето, а во текот на декември и до завршувањето на Божиќ, во нашиот дом има амбиентална музика, односно се слушаат најпознатите новогодишни класици и секако новогодишните концерти на Мајкл Бубле.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-10.jpg

Сакаме пораката за љубов, радост, светлина и нова надеж кои ја носат овие празници да му ја пренесеме и на нашиот двегодишен син Алек кој заедно со нас ужива и се радува во украсениот простор, циметните и цитрусни мириси, топлиот чај, пијалаците со мачмалоу и ванила, вкусните путерни колачиња и сите светилки и сијалички кои трепкаат од новогодишната елка и останатите украси во домот.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-05.jpg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg