На гости кај Ангелина и Перо Митаноски: Новогодишна магија во семејна куќа во Дојран (фото)

Зелената, белата и црвената боја доминираат во нашето новогодишно украсување. Тоа се празничните бои, се комбинираат одлично и даваат неверојатен шмек во целата фантастична празнична бајка.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-04.jpg

Дури и украсите сакаме да бидат во модерно – рустичен стил, панделките на барските и кујнските столчиња се такви, часовникот е во тој стил, вовчето кое кружи околу елката и многу други детали.

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-09.jpg

Дворот е украсен со канделабри кои се рачна изработка на мојот сопруг, природни елки и сијалички кои тој внимателно ги одбира. Се надеваме дека годинава ќе има и снег околу Нова година и Божиќ за уживањето да биде комплетно.“

na-gosti-kaj-angelina-i-pero-mitanoski-novogodishna-magija-vo-semejna-kukja-vo-dojran-foto-16.jpg

Видео од домот на Ангелина и Перо:

Повеќе фотки од домот на Ангелина и Перо:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg