На гости кај Драгана: Вистинска новогодишна бајка во стан во Гостивар (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Драгана: Вистинска новогодишна бајка во стан во Гостивар (фото)

„Оваа година се одлучив за црвени детали. Тие ми даваат топлина, елеганција и празнична магија на целиот простор“, вели 30-годишната Драгана за својот бајковито украсен дом.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-01.jpg

Кога зборуваме за магично украсени новогодишни домови, тогаш дефинитивно мислиме на домови како оној на Драгана Ѓорѓиевска (30) од Гостивар. Таа живее во стан со сопругот и двете дечиња каде периодов владее вистинска новогодишна магија.

Атмосферата изгледа нереално, едноставно празнична бајка.

За новогодишното украсување на нејзиниот дом Драгана открива за CRNOBELO.com:

„Во мојот дом новогодишната магија започна порано. Како да сакам што побрзо да ја испратам оваа 2020-та година.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-11.jpg

Речиси сите уживаат во украсувањето на своите домови, но јас лично посветувам многу големо внимание на декорирањето на мојот дом.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-28.jpg

Преферирам секоја година да е различно украсено.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-21.jpg

Оваа година се одлучив за црвени детали. Тие ми даваат топлина и елеганција на целата празнична магија.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-07.jpg

Бидете креативни и имагинативни. Не е неопходно да имаме голем буџет на располагање, бидејќи можете да си направите сами многу украси како мене.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-03.jpg

Секако дека секоја година надополнувам и со по некој купен детаљ.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-04.jpg

Сè е дозволено при декорирањето на домот. Само треба да имате одреден стил.

na-gosti-kaj-dragana-vistinska-novogodishna-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
Новогодишна идила: Совршено украсен комплекс во близина на Охрид (фото) Со тон сијалички и украси, овој локал ќе ја разбуди во вас детската радост за пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg