Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


На гости кај Теодора: Новогодишно украсен стан во Скопје со доминација на црвената боја (фото)

Теодора живее во населбата Кисела Вода заедно со нејзиниот сопруг, во стан од 74 квадратни метри, во кој периодов владее вистинска празнична магија.

na-gosti-kaj-teodora-novogodishno-ukrasen-stan-vo-skopje-so-dominacija-na-crvenata-boja-foto-01.jpg

Теодора има 25 години, живее во Скопје и по професија е UI/UX Дизајнер.

Вели дека имала желба да се насочи професионално кон внатрешното уредување на простор, но на крајот се одлучила за друга професија.

Живее во наслебата Кисела Вода заедно со нејзиниот сопруг, во стан од 74 квадратни метри.

Нејзиниот дом периодов е новогодишно украсен и во него доминира црвената боја.

За инспирацијата за китењето Теодора за CRNOBELO вели:

„Љубовта кон внатрешното уредување е мое големо хоби кое верувам дека ќе го правам засекогаш.

na-gosti-kaj-teodora-novogodishno-ukrasen-stan-vo-skopje-so-dominacija-na-crvenata-boja-foto-10.jpeg

Идеите за уредување секогаш ги црпам од Instagram и Pinterest.

na-gosti-kaj-teodora-novogodishno-ukrasen-stan-vo-skopje-so-dominacija-na-crvenata-boja-foto-09.jpeg

Сакам промени низ домот, па макар тоа да е само промена на навлака на перница или пак ново свежо цвеќе.

na-gosti-kaj-teodora-novogodishno-ukrasen-stan-vo-skopje-so-dominacija-na-crvenata-boja-foto-15.jpeg

Сите што ме познаваат знаат дека со нетрпение чекам промена на сезона за да имам мотив за нова декорација. 

na-gosti-kaj-teodora-novogodishno-ukrasen-stan-vo-skopje-so-dominacija-na-crvenata-boja-foto-05.jpeg

Новогодишните празници се период од годината кој дава вистинска можност да се искажат креативноста и фантазијата.

na-gosti-kaj-teodora-novogodishno-ukrasen-stan-vo-skopje-so-dominacija-na-crvenata-boja-foto-13.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Ивана: Совршено уредено поткровје од куќа во Прилеп, со непречен поглед кон градот (фот... „Домот ни е лоциран точно под Марковите Кули во Прилеп. Поткровјето го почн...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg