На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) - Results from #1


На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото)

Сè уште има доста работи кои ни недостасуваат во дневната, во потрага сме по тепих по наш вкус и убава, удобна фотелја во контрастна боја, а во секое време ги очекуваме сликите кои ги порачавме да ни пристигнат за на белиот ѕид над софата.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_08.jpg

Она што не успеавме да го направиме е мини работен простор со функционална библиотека, кој се надевам во скоро ќе го решиме бидејќи тоа е катче кое навистина ни недостасува. Големо кружно огледало кое планирам да го поставиме кај трпезариската маса и едно убаво големо дрво маслинка.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_03.jpg

Кујната пак е контраст на две спротивности, од едната страна безвременска со мат боја на слонова коска и контрастен црн мијалник и чешма, осветлена умерено и сосема едноставно, а од другата страна во боја на зелена маслинка која совршено се спојува со бојата на таркетот и дава посебна топлина за мене.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_14.jpg

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_05.jpg

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_09.jpg

Исто така, можам да го издвојам фактот дека после толку прегледани ентериери за бањи успеавме да постигнеме необичност во бањата која ги исполнува естетските и функционалните решенија за нас.

Важно ни беше да имаме доволно голема туш-кабина, комода под мијалникот во која ќе има сосема доволно место за да собере сè, и најважно плакар во кој ќе се скрие машината за алишта заедно со корпите за алишта.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_04.jpg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg