На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) - Results from #2


На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото)

Во спалната соба најважно ни беше да постигнеме сосема доволно простор за складирање и удобен кревет за спиење. Боите во оваа соба се надоврзуваат со останатиот дел од станот.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_16.JPG

Собата на мојата ќерка Стела беше комплетен DIY проект за време на полициски часови и карантин. Започнувајќи од кречењето на ѕидовите и цртањето на виножитата. Во оваа соба секој пат има нешто ново, нешто преуредено.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_12.jpg

Мора да напоменам дека плакарите и комодата во оваа соба се наш омилен DIY проект бидејќи истите успеавме да ги трансформираме од класичен канцелариски мебел во минималистичен скандинавски мебел со ретро примеси. Кожните рачки и дрвените ногарки се впечатлив детаљ на ова парче мебел.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_15.JPG

Најмногу уживаме во утринското кафе на нашата сончева тераса.

na-gosti-kaj-monika-stan-vo-skopje-so-topli-tonovi-i-diy-proekti-foto01_17.JPG

Исто така, сакам да се надоврзам на оваа статија дека доколку имате потреба некако да ви помогнам со идеи, сугестии и решенија за вашиот дом слободно обратете ми се на мојот Инстаграм профил и ќе ви помогнам со задоволство.“

Повеќе фотографии од домот на Моника:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg