На гости кај Дарко Петковски: Уникатен стан во Скопје со урбана нота и темни тонови (фото)

Особено драги ми се деталите кои го надополнуваат просторот и ја одземаат стерилноста на истиот, а и помагаат да се поврзе целиот декор во една целина.

na-gosti-kaj-darko-petkovski-unikaten-stan-vo-skopje-so-urbana-nota-i-temni-tonovi-foto-16.jpg

na-gosti-kaj-darko-petkovski-unikaten-stan-vo-skopje-so-urbana-nota-i-temni-tonovi-foto-13.jpg

Поприлично многу внимавав на подот и ѕидовите, односно сакав подот да е квалитетен и да доминира со просторот, а ѕидовите синхронизирани со него.

na-gosti-kaj-darko-petkovski-unikaten-stan-vo-skopje-so-urbana-nota-i-temni-tonovi-foto-15.jpg

Како би го постигнал целосно минималистичкиот ефект, се одлучив за вградени плакари, чиј преден дел е во неутрални бои и дел е огледален, што овозможува визуелно зголемување на просторот.

na-gosti-kaj-darko-petkovski-unikaten-stan-vo-skopje-so-urbana-nota-i-temni-tonovi-foto-12.jpg

na-gosti-kaj-darko-petkovski-unikaten-stan-vo-skopje-so-urbana-nota-i-temni-tonovi-foto-08.jpg

Подеднакво внимавав и при уредување на терасата, каде ги минувам сите сончеви денови.

na-gosti-kaj-darko-petkovski-unikaten-stan-vo-skopje-so-urbana-nota-i-temni-tonovi-foto-02.jpg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg