Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото)

„Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ја разбиеме монотонијата вклучивме жолта софа, која впрочем одлично се вклопи, а додадовме и други детали во силни бои“, вели 28-годишната Наташа.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-01.jpg

Наташа В. Стојкоски (28) живее со својот сопруг во семејна куќа во Битола, по професија е дипломиран преведувач и толкувач по италијански јазик и моментално работи како професор по италијански јазик, но главната работа ми е како координатор за исплата во една странска компанија.

За уредувањето на нејзиниот дом таа открива за CRNOBELO.com...

„Живееме во куќа од 200м2 и започнавме со реновирање на едниот од катовите пред околу две ипол години.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-21.jpg

Да бидам искрена внатрешното уредување е нешто што ме исполнувало отсекогаш, особено скандинавскиот стил и сите тие минималистички работи, а сепак толку убави и практични.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-05.jpg

Секој дел од нашиот дом е направен и смислен заедно со мојот сопруг, иако морам да признаам дека мораше да се почитува повеќе моето мислење.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-03.jpg

Најважно од сѐ ми беше во домот да има многу природна светлина, па мораше да се рушат многу ѕидови за да го добијам тоа што го посакував.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-12.jpg

Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ да биде во црно-бела боја за да ја разбиеме монотонијата вклучивме жолта софа, која впрочем одлично се вклопи.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-06.jpg

Околу трпезаријата сакавме да го разбиеме стереотипот дека мора да преовладува трпезариска маса и столици, па така ние вклучивме остров и високи столици.

na-gosti-kaj-natasha-semejna-kukja-vo-bitola-so-detali-vo-silni-boi-foto-11.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg