На гости каj Боро: Тераса во Скопје од 5m2 во розoво-бела боја, со многу перничиња и свеќи (фото)

„Оваа пролет терасата е уредена во розово-бела боја, со многу перници од памучен лен кој дополнително даваат пријатен амбиент... Секако, тука се и плетените ќебињата за во раните утрински или доцните вечерни часови, кога е постудено“, раскажува 41-годишниот Боро од Скопје.

na-gosti-kako-boro-terasa-vo-skopje-od-5m2-vo-rozovo-bela-boja-so-mnogu-pernichinja-i-svekji-foto-01.jpg

Боро Секуловски (41) живее во одлично уреден стан во Скопје, но омилено катче од него му е терасата.

Внимателно уредена и со многу детали, таа е местото каде сака да се релаксира со шолја кафе или чаша вино.

За уредувањето на неговата тераса тој за CRNOBELO.com вели:

„Терасата на мене и на сопругата ни е едно од омилените места во домот, место каде што го пиеме првото кафе во раните утрински часови.

na-gosti-kako-boro-terasa-vo-skopje-od-5m2-vo-rozovo-bela-boja-so-mnogu-pernichinja-i-svekji-foto-02.jpeg

Вечерите се задолжителни на терасата и тоа фамилијарно-ритуално со сезонско овошје и секако доброто вино е неизбежно.

Кога седите на терасата имате чувство како да сте во некој европски град, барем ние и нашите гости што престојувале на терасата го имаме истото чувство.

na-gosti-kako-boro-terasa-vo-skopje-od-5m2-vo-rozovo-bela-boja-so-mnogu-pernichinja-i-svekji-foto-03.jpeg

Оваа пролет терасата е уредена во розово-бела боја, со многу перници од памучен лен кој дополнително даваат пријатен амбиент.

na-gosti-kako-boro-terasa-vo-skopje-od-5m2-vo-rozovo-bela-boja-so-mnogu-pernichinja-i-svekji-foto-11.jpeg

Секако, тука се и плетените ќебињата за во раните утрински или доцните вечерни часови, кога е постудено.

na-gosti-kako-boro-terasa-vo-skopje-od-5m2-vo-rozovo-bela-boja-so-mnogu-pernichinja-i-svekji-foto-06.jpeg

Еден од најпознатите светски магазини за домашно уредување презема дел од фотографиите од нашата тераса и ги ставија како идеја за пролетно уредување насловени како Think Pink. Погледнете тука под реден број 7.

na-gosti-kako-boro-terasa-vo-skopje-od-5m2-vo-rozovo-bela-boja-so-mnogu-pernichinja-i-svekji-foto-07.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg