17 фото докази дека и мажите имаат неверојатен талент за уредување
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


17 фото докази дека и мажите имаат неверојатен талент за уредување

Иако живееме во модерно општество, стереотипите за мажите и жените уште доминираат насекаде. Многу луѓе уште сметаат дека само жената е таа што го прави домот дом, а мажот не треба воопшто да се грижи за тоа.

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier--01.jpg

Чистењето, уредувањето и одржувањето на домот уште се „женски“ работи, а многумина се убедени дека мажите не би се снашле во овие ситуации.

Но ова е сосема погрешно - многу мажи можат потполно сами да го уредат својот дом, а резултатот да биде одличен.

И мажите имаат талент за уредување и знаат како да си го средат животниот простор, а во продолжение погледнете неколку фотографии што го потврдуваат тоа:

„Пред и откако ја реновирав бањата. Мислам дека резултатот е добар“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-02.jpg

„Ова е првиот дом што си го купив и конечно си го исполнувам сонот!“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-03.jpg

„Мојот нов дом откако раскинав со бившата“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-04.jpg

„Сопругата сакаше развод, па сега живеам овде. Сам ја направив целата покуќнина, освен каучот и полиците“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-05.jpg

„Конечно имам прозорец со убав поглед“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-06.jpg

„Се преселив во Њујорк и сам ја уредив дневната“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-07.jpg

„Направив некои промени во кујната“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-08.jpg

„Ова е првпат да живеам сам и навистина уживам“

17-foto-dokazi-deka-i-mazhite-imaat-neverojaten-talent-za-ureduvanje-enterier-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Во домот на Мартин: Уникатен стан со кровна градина во Градски ѕид во Скопје (фото) „Интересно е што станот се наоѓа во централно градско подрач...
Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg